Chci šetřit

Typy fotovoltaických elektráren

Elektrárny pro domácnosti

Bez baterie

Fotovoltaické elektrárny bez úložiště přebytečné elektrické energie. Využívá se pouze  momentálně vyráběná  elektrická energie. Jinak se elektrická energie bere z distribuční sítě. V případě přebytků elektrické energie je možné tuto energii použít na ohřev teplé užitkové vody bojleru, pro vytápění nebo ohřev vody v bazénu apod.

Hybridní systémy

Nejpoužívanější systémy pro menší instalace. Jedná se o FVE s bateriemi pro přebytečně vyrobenou elektrickou energii, která se využívá v době, kdy panely nevyrábí. Rozlišujeme dva druhy:

  • s připojením do distribuční sítě a prodejem přebytků
  • bez připojení do distribuční sítě, tzv. ostrovní systémy

Více na: Jak to funguje?

S tepelným čerpadlem a ohřevem vody

Fotovoltaický systém lze kombinovat i s tepelným čerpadlem, případně ohřevem vody, kdy tento systém dokáže rozpoznat přebytečnou energii a tu využít pro daný systém jejich kombinaci.

Elektrárny pro průmysl

Pro vlastní spotřebu

Hlavním důvodem pro instalaci fotovoltaických systémů je nárůst cen energií. FVE dokáží ušetřit nemalé náklady. Výhodou většiny průmyslových a komerčních objektů jsou rozsáhlé plochy rovných střech, kde se instalace FVE přímo nabízí. Dle velikosti a technických možností lze pokrýt veškerou denní spotřebu.

Při průmyslové nebo komerční realizaci se již bavíme o středních až velkých FVE. Musí už zde být řešena požární rizika, nároky na bezpečnost, statika a stavební povolení, ale i s tímto řešením si umíme poradit.

Nájemní a plochy k prodeji

Máte nevyužité střešní plochy nebo jakékoliv jiné plochy a FVE na pokrytí spotřeby máte již vyřešenou? Sousední subjekt nemůže z nějakého důvodu instalovat FVE na svém objektu? Domluvte se a poskytněte mu své plochy nebo celou instalaci na této ploše a energii si přeprodávejte.

Proč si pořídit fotovoltaickou elektrárnu?

Sníží NÁKLADY na energie. V závislosti na lokaci, typu spotřeby a podnebí až 2/3 nákladů.

RYCHLÁ NÁVRATNOST investovaných prostředků.
V závislosti na typu elektrárny již do 5 let.

Využíváte obnovitelný a EKOLOGICKÝ zdroj energie.

Chci šetřit s vlastní fotovoltaickou elektrárnou

Jaký typ elektrárny je vhodný pro můj dům?
Napište nám a my Vám navrhneme řešení.